Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

eremi napsal(a):


Přesně jak píše Petr76, těm číslům z Číny nikdo z odborníků moc nevěří a berou je s velkou rezervou, takže to může, ale taky nemusí být pravda. Stejně tak třeba USA některé informace a čísla tají (zdrojem je přímo lékař - anesteziolog, který pracuje s nakaženými - mají zakázáno některé informace a čísla poskytovat), Írán to samý, reálná čísla budou až teď z Evropy.

Evropa netají, ale už některé státy netestují všechny, protože nemají kapacity. 

0 Citovat

Vladimír napsal(a):

Tak jsem zvědavej, kdy lety oficiálně zruší Tap Air a nabídne vrácení peněz. Počítám, že jako poslední někdy v pondělí. TAP mě svým přístupem docela štve.

Poslední bude Wizzair. Jako jediná nízkonákladovka neumožňuje ještě rebook zdarma. 

0 Citovat

Mel napsal(a): Jinak profesor Prymula je skutečný odborník na epidemiologii (jsem z oboru) a věřím, že ví, co dělá, a věřím, že to umí i bezpečnostní radě vysvětlit....

Prymula je teď de facto ministr zdravotnictví, ten  Babišův SuperStar neví o zdravotnictví zhola nic, tím méně o řízení velkého podniku jakým jsou fakultní nemocnice. 

Po odborné a manažerské stránce je Dr. Prymula jistě velmi schopný, nicméně než mu budeme připevňovat svatozář, tak nelze nevzpomenout jeho velmi neslavný odchod z funkce ředitele FNHK, kde kromě malé domů vlastní firmě  urputně tlačil tzv. tradiční čínské šarlatánství nebo skutečnost, že dodnes nemá bezpečnostní prověrku od NBÚ.

0 Citovat

Ta informovanost - nemam na mysli brifinky, kde predstavi kazdy den nove a nove zakazy, ktere logicky mohly prijit v jedne nebo 2 krocich... OC nevedeli, ze tam lidi chodi a shlukuji se v dnesni dobe nejvic? Bitch please


Mluvil jsem ohledne informovanosti nemlci samotne. Kde mas na webu psano, ze nemoc je i bez priznaku nebo s priznaky zamenitelnymi s nachlzenim? Tohle nikde nenajdes, proto vznika prostor pro komercni televize v sireni dezinformaci a tim lidi nuti ignorovat skutecnost. 

0 Citovat

třeba tady:

https://www.okoronaviru.cz/aktuality/

0 Citovat

Já naopak myslím, že informací je už příliš a vybrat z toho balastu ty podstatné začíná být problém.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Ta informovanost - nemam na mysli brifinky, kde predstavi kazdy den nove a nove zakazy, ktere logicky mohly prijit v jedne nebo 2 krocich... OC nevedeli, ze tam lidi chodi a shlukuji se v dnesni dobe nejvic? Bitch please


Mluvil jsem ohledne informovanosti nemlci samotne. Kde mas na webu psano, ze nemoc je i bez priznaku nebo s priznaky zamenitelnymi s nachlzenim? Tohle nikde nenajdes, proto vznika prostor pro komercni televize v sireni dezinformaci a tim lidi nuti ignorovat skutecnost. 

Jestli jsi reagoval na mě, respektive na článek http://www.szu.cz/tema/prevence/...2019-covid.

Tak příznaky máš vyjmenované na začátku druhé části a k průběhu nemoci bez příznaků zatím nejsou dostatečně důkazy. To vše je tam srozumitelně psáno.

0 Citovat

tmx napsal(a):

Evropa netají, ale už některé státy netestují všechny, protože nemají kapacity. 

Však si přečti,co píšu,že relevantní čísla budou z Evropy...A taky už jsem tady opakovaně psal,že nejsou testy a někde už ani kapacity (např. Italie) a že nakažených je řádově víc.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Ta informovanost - nemam na mysli brifinky, kde predstavi kazdy den nove a nove zakazy, ktere logicky mohly prijit v jedne nebo 2 krocich... OC nevedeli, ze tam lidi chodi a shlukuji se v dnesni dobe nejvic? Bitch please


Mluvil jsem ohledne informovanosti nemlci samotne. Kde mas na webu psano, ze nemoc je i bez priznaku nebo s priznaky zamenitelnymi s nachlzenim? Tohle nikde nenajdes, proto vznika prostor pro komercni televize v sireni dezinformaci a tim lidi nuti ignorovat skutecnost. 

Davide přemýšlej... Oni ty opatření musi davkovat, stačí se podívat,co se děje po každé tiskovce v obchodech. Kdyby to oznamili vse najednou,tak ty obchody zkolabuji. Je to extrémní situace,se kterou nemá nikdo zkušenosti,tak to resi za pochodu.

A na to,že fungujes na internetu mě překvapuje,že si nejsi schopen vyhledat stránky a informace které tady už uváděli výše ostatní,kde info zpracovávají lékaři a další odborníci.Spis bude problém u Tebe.

0 Citovat

Čerpám ze státních webů, kde ty informace nejsou. Ty by měly být maximáně vypovídající.

Dávkování zákazů má teď přesně následek, kterému se chtěli vyhnout. Co přijde zítra? Další restrikce, jaký? ->>>> panika

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Čerpám ze státních webů, kde ty informace nejsou. Ty by měly být maximáně vypovídající.

Dávkování zákazů má teď přesně následek, kterému se chtěli vyhnout. Co přijde zítra? Další restrikce, jaký? ->>>> panika


Stránky statniho zdravotního ústavu na který jsem posílal link je tedy co?


0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Ta informovanost - nemam na mysli brifinky, kde predstavi kazdy den nove a nove zakazy, ktere logicky mohly prijit v jedne nebo 2 krocich... OC nevedeli, ze tam lidi chodi a shlukuji se v dnesni dobe nejvic? Bitch please


Mluvil jsem ohledne informovanosti nemlci samotne. Kde mas na webu psano, ze nemoc je i bez priznaku nebo s priznaky zamenitelnymi s nachlzenim? Tohle nikde nenajdes, proto vznika prostor pro komercni televize v sireni dezinformaci a tim lidi nuti ignorovat skutecnost. 


Tahle informace je snad známa už minimálně měsíc z Číny.
0 Citovat

Petr76 napsal(a):

nebo skutečnost, že dodnes nemá bezpečnostní prověrku od NBÚ.

Tak tato skutečnost je v dnešní době spis výhoda. A mas sice pravdu ve  všem co pises, ale teď  konkrétně se jedna o to, aby tam byl někdo kvalifikovaný a to on je. Ono u nás opravdu není moc lidi, co by nehráli malou (nekdy velkou) domů a na těch nejvyšších postech už vůbec ne, takže pokud by jsi chtěl najít nekoho s erudicí i morálním kreditku, co by to chtěl dělat, tak bys měl asi i dost problém :-)

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Vsechny? To se ma jako otestovat v Italii 60m lidi kdyz s bidou zvladaji 10-15k za den. S takovou to neotestuji ani za rok. A pak muzou zacit znovu bo se mezitim nakazi dalsi.

To byla reakce na to, že relevantní čísla budou z Evropy. Podle mého ne, protože se už nestíhá testovat. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

 Ono u nás opravdu není moc lidi, co by nehráli malou (nekdy velkou) domů a na těch nejvyšších postech už vůbec ne

Jeho předchůdce a nástupce má místě, ze kterého byl vyhozen. Například. 

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Nech se prekvapit. Vzdyt jsi psal ze je to Jen chripecka tak co plasis?

Neplaším, říkám v čem je problém.

K chřipce to připisovali všichni :) tak uz s tím nepruď 

0 Citovat

Problém máš fakt asi Ty,pokud Tě to tak zajímá a toužís po informacích a  nejsi schopen otevřít si stránky SZU,okoronaviru.cz,who atd. Pokud nejsi,tak ti stačí to,co bezi na nově.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Neplaším, říkám v čem je problém.

K chřipce to připisovali všichni :) tak uz s tím nepruď 

Všichni ne,ale jsi podstatne zatvrzelejsi nez Eremi a padrino, ale u nich se to dalo vzhledem k casu ještě malinko pochopit. Mimochodem dezinformace tu jako provozovatel veřejného webu širší taky

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Neplaším, říkám v čem je problém.

K chřipce to připisovali všichni :) tak uz s tím nepruď 

Všichni? To jako myslíš vážně?

0 Citovat

David jen hledá výmluvy a prostě nepřizná, že se spletl...

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Vsichni ne, tak uz se prestan vymlouvat.


+1

0 Citovat

Dobrá vzpoura :D Nevymlouvám se...

Omlouvám se vám, že jsem se spletl a závažnost situace podcenil. Budeme doufat, že vy jí jen přeceňujete.

Eremi, že jsi tak trochu jinej víme všichni, ale proboha, můžeš mi jasně ukázat, kde na SZU vidíš, že příznaky koronaviru mohou být mírné a co to sakra přesně znamená? Jako že mám teplotu 37,2 a může to být koronavirem?

0 Citovat

Co přesně znamená, že jsem jinej? Jako, že jsem schopen si najít informace, to je nás tady asi víc, ale Ty to zjevně nejsi. Dokážeš otevřít třeba aspoň tenhle odkaz https://www.okoronaviru.cz/ nebo třeba http://www.szu.cz/tema/prevence/...-informace ? Jako myslíš, že se někde dočteš, že teplota 37,1 je ještě ok a 37,2 už ne??? Co nechápeš na tom, že průběh je individuální? Někdo má průběh bezsymptomatický, někdo zcela mírný (jako nachlazení), někdo vážnější (třeba jako chřipka) a někdo vážný (od pobytu na JIP až po nutnost napojení na plicní ventilaci)? Pokud tady tuhle hysterii předvádíš proto, že máš strach o sebe, tak se nech otestovat,už to jde.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Co přesně znamená, že jsem jinej? Jako, že jsem schopen si najít informace, to je nás tady asi víc, ale Ty to zjevně nejsi. Dokážeš otevřít třeba aspoň tenhle odkaz https://www.okoronaviru.cz/ nebo třeba http://www.szu.cz/tema/prevence/...-informace ? Jako myslíš, že se někde dočteš, že teplota 37,1 je ještě ok a 37,2 už ne??? Co nechápeš na tom, že průběh je individuální? Někdo má průběh bezsymptomatický, někdo zcela mírný (jako nachlazení), někdo vážnější (třeba jako chřipka) a někdo vážný (od pobytu na JIP až po nutnost napojení na plicní ventilaci)? Pokud tady tuhle hysterii předvádíš proto, že máš strach o sebe, tak se nech otestovat,už to jde.

Už to jde? V Praze prý v soukromých nechtějí, v ÚVN stan asi až od pondělí. V Brně dělá na infekčním v Bohunicích bratranec a prý zatím taky musí indikovat hygiena a nemůžeš si jen tak přijít.

0 Citovat

Ověřeno samozřejmě nemám, ale minimálně soukromé laboratoře, které mohou testy provádět by to měly být schopny už udělat.

Edit: tak máš pravdu, podle toho, co se dá najít na webu to asi opravdu stále není vyjasněno a zatím to nejde.

Edit 2: jinak koukám, že Španělsko následuje Itálii, dneska už zatím v tuto chvíli 791 nových případů a padá to tam jako mouchy (58 mrtvých dne zatím).

0